рукола корисна для діабетиків

Рукола є не найпопулярнішим рослиною з сімейства хрестоцвітних, однак, вона володіє не менш корисними властивостями в порівнянні з брокколі, звичайної капустою і брюссельською капустою. Листя руколи м’якше і мають терпкий гострий смак.

Як і інші рослини із зеленим листям рукола містить високу концентрацію нітратів (більше 250 мг на 100 г). Як відомо, включення дієтичних нітратів знижує аретеріальное тиск, знижує обсяг кіслорда, необхідного під час фізческіх вправ і для поліпшення спортивних показників.

Згідно з офіційними даними організації USDA National Nutrient Database, дві чашки руколи, що становить приблизно 40 г, містять не більше 10 калорій, 1 г протеїну, 0,3 г жирів, 1,5 г вуглеводів, включаючи 0,6 г клітковини і 0,8 г цукру. Згідно зі шкалою щільності вмісту нітратів, рукола входить у двадцять найбільш корисних раастеній. Така шкала вимірює концентрацію вітамінів, мінералів і фитонутриентов по відношенню до кількості калорій.

За минулі тридцять років введення в раціон хрестоцвітних пов’язують зі зниженим ризиком розвитку онкологічних захворювань, зокрема раку легенів і кишечника. Нещодавно одне з досліджень припустило, що сполуки, що містять сірку, або Сульфорафан, що додають гіркуватий смак крестоцветним, також можуть володіти і антиракові властивості.

В даний час Сульфорафан вивчають щодо їх спроможності відкладати наступ або перешкоджати поширенню раку; вже отримані багатообіцяючі результати, пов’язані з меланомою, езофагіальним такому, раком передміхурової залози і підшлункової залози. Дослідники виявили, що сульфорафановие сполуки можуть інгібувати ензим гістондіацетілазу, який залучений в прогресування ракових пухлин.

Найбільш відомі хрестоцвіті включають брокколі, цвітну капусту, брюссельську капусту, кормову капусту, турнепс і звичайну капусту, а тазкхе рукколу, брокколіні, дайкон і кольрабі.

Рукола також містить хлорофіл, що володіє блокуючим канцерогенним ефектом отностельно гетероціклічних амінів, які синтезуються високотемпературній обробці їжі.

Зелене листя руколи містять антиоксидант альфа-ліпоєвої кислоти, яка знижує рівень глюкози, підвищує чутливість до інсуліну і перешкоджає розвитку окисного стресу у пацієнтів з діабетом.

Необходимо купить жатку? жатке для уборки подсолнечника по выгодной цене.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>