Раз еталон обчислений – до нього потрібно прагнути. Мільйони дівчат – від Великої Китайської стіни до околиць стіни Плачу – єдині в неотвязно бажанні – схуднути. Будь-якою ціною позбутися зайвих кілограмів, незалежно від конституції тіла, схильностей і здорового глузду. Дієта Аткінса, кремлівська дієта, голодування за Брегг, промивання кишечника, у-шу, і фітнес. Графіки на стіні – скільки яблучок можна з’їсти о третій годині дня, і скільки шматочків курячої грудки – за вечерею, обговорення в куточку – як не дуже болісно викликати у себе блювоту після сімейної трапези і як зробити, щоб батьки цього не помітили. Виснажливі тренування, танці до збитих ніг, кілометри бігу по колу – від дзеркала до ваг. Неймовірні для людини в здоровому глузді зусиль, щоб загнати себе в анорексію. Діагноз – жертва дієти. Ви коли-небудь бачили, як виглядає дівчина, хвора на анорексію? Суха, сіра, Вісла шкіра, божевільний погляд провалених очей, запах тухлятини з рота, страшні запалі щоки, випирають кістки ключиць і стегон – живий скелет, ходячий труп. Через кілька місяців «нав’язливого голодування» у неї починаються проблеми з нирками, печінкою, шлунком і травним трактом, починають випадати волосся, шаруються нігті, руйнуються зуби. Вона проявляє неймовірні зусилля, провертає інтриги, гідні Макіавеллі – аби уникнути шматочка торт

Срочно надо купить вентиляцию по выгодной цене? отопление и вентиляция недорого на сайте climainvest.com.ua.
а або сендвіча з сиром. Їй здається, що вона все ще товста…

Стоп. Близький родич або подруга не завжди можуть точно провести грань – де кінчається дівоча дур і починається хвороба. Дівчину перестерігають, умовляють, соромлять – а їй давно вже потрібна допомога професіоналів. Від анорексії вмирають. Після якогось моменту організм, позбавлений поживних речовин, починає жерти сам себе і процес цей може стати незворотним.

Чому так відбувається – питання окреме. Невроз на тему власної привабливості властивий підліткам взагалі. Ритуал (в даному випадку голодування) – найкращий спосіб для незміцнілої психіки заспокоїти себе. Так немовлята смокчуть палець і плачем просять, щоб їх взяли на руки, так розгойдуються годинами у своїх ліжечках приютские діти. Якщо дівчина захворіла на анорексію – швидше за все їй важливо привернути до себе увагу, любов близьких або, навпаки, сховатися від якихось внутрішніх проблем – психічної травми, низької самооцінки і прочая. І без лікаря тут не обійтися – хворий потрібно як відновлення організму, так і складна, тонка психологічна (а можливо і психіатрична) допомогу, щоб «вийти» з травмуючої ситуації.

На щастя шлях від першої нез’їденої шоколадки до лікарні займає не один рік і щонайбільше п’ять з тисячі «голодуючих» дівчат проробить його до кінця. Але останнім часом у жертв моди з’явилися чудові помічники. «Mothers little helper» (с) Rolling Stones, маленькі смачні таблетки. Схуднення без клопоту, пий – і виграєш, а заодно зцілишся від усіх хвороб. І заповітна мета – лікарня – наближається на очах.

Психологічні аспекти дії всіляких БАД і особливостей їх складу ми торкнемося в наступній статті. Досить буде згадати, що до складу знаменитих «тайських таблеток» цілком офіційно входять наркотики амфетаміни. З’їв і порядок. Пропадає відчуття голоду, з’являється незвичайна бадьорість і легкість в тілі, літаєш, немов на крилах… поки не скінчиться дію і не потрібно наступна таблетка. Інакше – депресія, відчуття спустошеності та інші принади відлучення від речовини. Попутно страждає вічна мучениця печінка, сажаются нирки, починаються проблеми з психікою. Втім, в одному продавці не брешуть – від «тайських таблеток» дійсно можна схуднути назавжди.

Навіщо сучасна індустрія мас-медіа садить мешканкам планети комплекс неповноцінності, закликаючи всіма силами прагнути до недосяжного ідеалу – теж тема для окремої і довгої розмови. Але одна з причин безсумнівна – гроші. Можливість купити собі солодке щастя, зроблене з повітря. Чи не трудитися, не будувати, виховувати і зцілювати себе, а витрачати і витрачати, затикаючи справжні проблеми сурогатами в яскравих обгортках. Шопінг та булімія, невситима потреба жерти, набувати, робити себе як би більше і краще – і в упор не бачити своїх справжніх потреб і страждань.

Жінку вчать, як бути нещасною від невідповідності придуманим ідеалам – і тут же пропонують кошти від наведеної хвороби. Замкнуте коло – працювати, щоб витрачати. Чим вище по роботі ти піднімаєшся, тим більше проблем навколо, тим більше потрібно, щоб відповідати очікуванням «свого кола» – гроші-щастя-гроші. А на те, щоб подивитися собі в очі, поставити запитання «Хто я, куди і навіщо йду» – просто не залишається часу…

Бажання стати краще і красивіше – природно. Бажання позбутися «попіни вушок» і Віслою животика – теж. Прагнення до досконалості – нормально для здорової людської особини – всі ми хочемо бути «самими-самими». Якщо не для всього світу, то хоча б для самих себе і коханих людей. Питання – яким способом ми цього досягаємо, ніж платимо, коли «поліпшення себе» із засобу перетворюється на самоціль, спосіб самореалізації, відхід від реальних проблем. І, дивлячись на стрілку вагів, на який-небудь міліметр не досягає заповітної цифри, ковтаючи таблетку чергового «Похудін», витрачаючи гроші на засоби від целюліту (до речі, ви в курсі, що шкіра «в ямочках» буває навіть у немовлят) – подумайте – кому і навіщо це потрібно насправді.

Автор: Ніка Батхен

Джерело: somus. ru

 

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>