Цвітна капуста не відрізняється особливою забарвленням, тому друга назва – кучерява капуста – характеризує її більш точно, тому що вона являє собою суцвіття великих і соковитих пагонів, кожен з яких закінчується бутоном. Своєрідна щільна шапка їстівна і, дійсно, нагадує кучері.

Корисні властивості цвітної капусти відомі давно. Вона має мінімум протипоказань і корисна практично всім, незалежно від стану здоров’я та віку. Цвітну капусту можна їсти навіть тим, кому протипоказана білокачанна. Завдяки малому вмісту клітковини, цвітна капуста майже повністю перетравлюється і засвоюється організмом. Її рекомендують включати в дієтичне меню, так як цей овоч низькокалорійний і не надає подразнюючої дії на кишечник і шлунок. Регулярне вживання цвітної капусти показано при захворюваннях печінки і жовчного пузиря. Цветная капут один з перших овочів, який включають в якості прикорму, маленьким дітям. Така капуста не тільки не провокує здуття і коліки, але і служить профілактикою запорів, які приносять багато проблем в перший рік життя дитини. Чим корисна цвітна капуста? Користь свіжих овочів обумовлена??наявністю в їх складі великої кількості вітамінів і мікроелементів. Вітаміну С в кольоровій капусті більше, ніж у лимоні, крім цього вона містить ретинол – вітамін А, який відповідає за діяльність нашої імунної системи. Включаючи в свій раціон кольорову капусту та інші овочі, багаті ретинолом, можна не боятися застуди, грипу та захворювань дихальних путей. Налічіе цього вітаміну робить капусту корисною для шкіри, очей і волосся. Якщо є цвітну капусту, то можна істотно знизити ризик виникнення катаракти і «курячої сліпоти» .В капусті присутня досить рідкісний вітамін U, який інакше називають S – метілметіонін. Його головним властивістю є здатність розпізнавати в організмі чужорідні тіла, з’єднання і виводити їх. Крім того, цей вітамін бере участь в синтезі багатьох речовин, таких як вітамін В4 – холін. Мінеральний склад представлений фосфором, кальцієм, калієм, залізом, магнієм. Всі ці елементи важливі для здоров’я і повинні надходити в наш організм ежедневно. Благодаря своїм унікальним властивостям, цвітна капуста надає не тільки профілактичну дію, але й лікувальний при виразці дванадцятипалої кишки і желудка. Польза і шкода цвітної капусти пов’язані з індивідуальними особливостями організму. Так, її не слід вживати у великих кількостях людям, у яких є індивідуальна непереносимість або алергічні реакції на цей овоч. Помірно є її слід при подагрі.

Шукаєте корисну інформацію про те Як розвинути впевненість в собі? Не втрачайте часу на пошуки, рекомендую Вам відвідати сайт the-baby. ru, тут Ви знайдете багато актуальної інформації.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>