Широко поширені в харчовій індустрії генетично модифіковані організми виявилися смертельно небезпечні для тих, хто ними харчується. Результати оприлюдненого дослідження викликали справжній скандал в Євросоюзі.

Виявляється, ГМО-дієта призводить до виникнення пухлин, збільшує смертність і чревата масою інших неприємностей для здоров’я. Поки досліди ставилися лише на щурах, але від наслідків не застрахований і ніхто з людей, попереджають вчені.

Прихована загроза

Отримала сенсаційні результати група французьких вчених, протягом двох років годувала 200 щурів генетично модифікованою кукурудзою американської фірми Monsanto. При цьому одна з груп піддослідних тварин їла звичайну генетично модифіковану кукурудзу, друга – модифіковану кукурудзу, яка пройшла обробку найпоширенішим у світі гербіцидом Roundup. Щурів з третьої групи годували звичайною кукурудзою, обробленої гербіцидом в малих дозах.

У щурів, змушених є генетично модифіковані зерна, утворилися величезні ракові пухлини – їх розміри доходили до розмірів кульок для пінг-понгу. Найважче доводилося самкам – у них з’являлося до трьох пухлин відразу. Пухлини були настільки величезними, що утруднювали щурам дихання і травлення.

Також у піддослідних відзначені численні ушкодження внутрішніх органів. Фото нещасних звіряток були опубліковані багатьма ЗМІ і привели в жах населення Європи. Фахівці відзначають, що тварини, які вживали модифіковану кукурудзу і її ж, оброблену пестицидами, вмирали на 70% частіше в порівнянні з тими, що харчувалися звичайною кукурудзою з гербіцидом.

Люди обурені тим, що свого часу Єврокомісія дала дозвіл на закупівлю і обробіток в Європі генетично модифікованої американської кукурудзи. Доказів її негативного впливу на організм досі представлено не було, а тому ось уже 15 років жителі Землі вживають таку кукурудзу, не підозрюючи про небезпеку.

Колишні дані про нешкідливість ГМО грунтувалися на короткочасних дослідженнях, що тривали не більше трьох місяців. Як виявилося, цього терміну було просто недостатньо, щоб небезпечні властивості ГМО проявилися в повному розмірі – адже більшість пухлин були виявлені тільки через 18 місяців досліджень.

Учені б’ють тривогу

“Злочин полягає в тому, що це не тестувалося раніше, що санітарна влада не вимагали більш тривалих досліджень, і ось вже 15 років у всьому світі продають генетично змінені продукти”, – зазначив професор університету французького міста Каєн і керівник проекту Жиль-Ерік Сераліні.

« Дослідження показало величезне число пухлин, які розвиваються швидше і агресивніше, особливо про самок. Я шокований різко негативним впливом на здоров’я », – зізнався експерт з ГМО, молекулярний біолог лондонського Кінгс-коледжу Майкл Антоніу.

« Ми – те, що ми їмо. Доведено, що їжа впливає на стан наших генів. Не впадаючи в паніку, слід сказати, що подальші дослідження представляються виправданими », – прокоментував роботу французьких колег професор кафедри біології раку Мустафа Джамгуз з Імперського коледжу в Лондоні.

Французький міністр сільського господарства Стефан Ле Фолл вже висловився за більш сувору сертифікацію модифікованих продуктів в Європейському союзі, а відомий борець проти генетично змінених продуктів, євродепутат від “зелених” Жозе Бове зажадав, щоб Брюссель “негайно заборонив використання таких культур” в Європі.

За матеріалами « Комсомольської правди », Daily Mail і nEWSru. comЯкщо ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>