Літо наближається до кінця, зовсім скоро настане гаряча пора – початок навчального року. Щоб дитина легше адаптувався до шкільної навантаженні, вже в серпні його потрібно підводити до шкільного розпорядку.

Ранкове пробудження

У літній час дітям дозволено спати до обіду і гуляти допізна. Щоб з початком навчального року дитина могла вчасно заснути і прокинутися виспався, необхідно вже зараз переглянути розпорядок дня і перебудувати на робочий лад. За кілька тижнів до початку навчального року потрібно намагатися будити дитину раніше, о 7.30 ранку. Надалі це допоможе йому налаштуватися на робочий режим. Невелика зарядка буде теж дуже до речі. Діти, які в літній час звикли спати до обіду, з початком навчального року різко збивають свій біологічний ритм, що дуже часто призводить до серйозних проблем зі здоров’ям.

Корекція раціону школяра

60% щоденного раціону школяра має припадати на частку білків тваринного походження. Протягом дня зростаючому організму також необхідний і молочний білок, тому в щоденне меню бажано включати і молочні продукти. Сніданок і обід повинні бути самими щільними, а вечеря – легким. Рекомендується, щоб за вечірньою трапезою не переважна м’ясні продукти. Тому що вони містять екстрактивні азотисті речовини, збуджує нервову систему. А це в результаті може призвести до безсоння або неспокійного сну. Між основними прийомами їжі дитині можна запропонувати молочні продукти (кефір, йогурт, сирок) або фрукти.

Привчання молодших школярів до школи

Щоб дитина швидше адаптувався до нового, вже шкільного розпорядку, однокласникам та вчителям, рекомендується частіше гуляти біля шкільного закладу, а також нагадувати про початок навчання, розповідати про шкільне життя. Бажано також заглянути в школу ще до початку навчального року. Це допоможе дитині перебудуватися на робочий настрій і відразу зануритися в шкільні турботи.

Домашні завдання на час канікул

Шкільна навантаження в перший навчальний місяць може вивести з колії будь-якої дитини. Щоб він зміг до неї звикнути, бажано домашню роботу, задану на час літніх канікул, які не розподіляти на всі три місяці, а залишити на останні два – три тижні шкільних канікул.

Купівля шкільного приладдя

Психологи радять купувати шкільні приналежності не на початку навчального року, а завчасно, в серпні. Таким чином, дитина, роздивляючись нові барвисті зошити і підручники, швидше налаштуватися на навчання. Особливо це стосується молодших школярів. Вибір шкільного приладдя для дитини є серйозним і важливою справою, тому краще до цього підготуватися заздалегідь, склавши список покупок. При виборі зошитів, олівців і іншого приладдя, потрібно обов’язково радитися з дитиною. Цей спільний похід по магазинах не тільки позитивно налаштує дитини до школи, але і стане справжнім святом.

Наведення порядку

Перед початком навчального року школяреві необхідно навести порядок в шафі і письмовому столі, прибираючи старі зошити і зламані ручки, таким чином, звільняючи місце новим аксесуара. Надихає на навчання добре облаштоване робоче місце, тому не буде зайвим купити красиві підставки для олівців і книг.

Бажано перевірити і шкільну форму, щоб переконатися, що вона добре сидить на школяра, а туфлі не тиснуть. Дуже часто виявляється, що в серпні діти різко витягуються.

Телевізор і комп’ютерні ігри

Все літо у дітей був вільний графік перегляду телевізора, а також спілкування з комп’ютером. Вже в серпні необхідно скоротити час на перегляд телевізора і комп’ютерні ігри, відводячи на них один – 2:00 у вечірній час. Днем дитині бажано якомога більше гуляти і спілкуватися з однолітками.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>