Ось чому важлива діагностика та своєчасне виявлення хвороби.

Причина розвитку водянки яєчка

< p> Гидроцеле, водянка яєчка, (від грец.   hydor   – рідина і   kele   – пухлина), – хвороба, при якій утворюється і затримується надлишкова рідина в оболонці яєчка. Обсяг виробленої і скупчується рідини в одній з половинок мошонки може варіюватися від декількох мілілітрів до трьох літрів (в окремих виняткових випадках). Ця хвороба може зустрічатися дуже часто і з’явитися як у маленьких дітей, так і дорослих чоловіків. У чоловіків, як правило, хвороба виникає у віці 20 – 30 років.

Хотите купить тумбу под телевизор? тумба под телевизор по оптимальной цене.

Фахівці виділяють дві форми хвороби яєчка: вроджена (частіше проявляється у дітей) і набута (переважно зустрічається у дорослих) форми гідроцеле, що характеризують різним патогенезом.   Гидроцеле   вроджене може бути сполученим і простим.

Причиною, придбання хвороби водянки оболонки яєчка, найчастіше може стати запальне захворювання придатка яєчка або його травма, вродженої – незарощення вагінального відростка очеревини після опущення в мошонку яєчка. У порожнині своєї оболонки яєчка по незарощення вагінального відростка з черевної порожнини, а так само рідина накопичується з   ендотеліального   покриву піхвовоговідростка. При вкрай гострих запальних процесах в порожнині яєчка і його придатку може виникнути «симптоматична», реактивна водянка оболонок яєчка, яка спадає по мірі усунення основного захворювання. &Nbsp;

До початку епохи антибіотиків найпоширенішою причиною придбаної водянки яєчка була гонорея. На сьогодні основною причиною є травми, як правило, настільки незначні, що людина просто не звертає на них уваги, і не звертається до лікаря. Після отриманої травми протягом 2 – 3 тижнів з однією з сторін мошонки з’являється пухлина без больових відчуттів, яка з часом починає збільшуватися і доставляти незручності. Основною причиною стає порушення   лимфооттока. Даний процес може розтягнутися на кілька місяців і навіть років, без хворобливих відчуттів і симптоматичних розладів – дана водянка яєчка називається хронічною. Труднощі і проблеми з’являються по досягненню   гідроцеле   великих розмірів (як виняток – до розмірів голови дитини) – це проявляється в утрудненні сечовипускання і статевих розладах. &Nbsp;

Так само водянка яєчка може з’явитися в результаті ускладнення після складної операції, трансплантації нирки, а так само після лікування   варикоцеле.

Реактивна, гостра водянка яєчка є проявом на тлі іншого, більш складного захворювання, такого як гонорея, туберкульоз, епідидиміт – запалення придатка яєчка.

Скупчуватися   рідина прозора, має світло-жовтий колір, рідше з домішкою крові (гематоцеле) або гнійного вмісту (піоцеле), яка в порівнянні з гідро – і   гематоцеле   не просвічує.   Гидроцеле   негативно впливає на сперматогенез і може провокувати безпліддя.

Ознаки хвороби водянки яєчка

З’явитися водянка може залежно від форми поточного захворювання. Основним і першим проявом захворювання є збільшення в розмірах ураженої частини мошонки. При вродженої водянці яєчка об’єм рідини спадає вранці після сну і знову збільшується до вечора. Хронічний вид хвороби має постійний обсяг і не викликає больових і неприємних відчуттів. Гостра форма хвороби виникає при гострих запальних процесах органів мошонки. При гострій формі виникає різке раптове збільшення половини мошонки. Пацієнт в змозі випробувати гострий, ріжучий біль, а так само підвищення температури тіла.

Скупчуватися   рідина в хмарці яєчка утворює пухлина, як правило, грушоподібної форми, розташовану підставою в низ. Верхівка припухлості розташована в паховій каналі, рідше припухлість проникає в паховий канал, утворю багатокамерну типу пісочного годинника водянку. &Nbsp;

Водянка розвивається без будь-яких больових відчуттів і розладів. Рідина накопичується повільно, практично непомітно, рідше стрибкоподібно. Збільшення мошонки в більшості випадків незначна, але в деяких випадках пухлина досягає величини гусячого яйця і навіть голови дитини. Водянка оболонки яєчка дуже великих розмірів може привести до труднощів при сечовипусканні і статевому акті. Пухлина має гладку поверхню і щільну еластичну консистенцію, не викликає больових відчуттів при промацуванні, визначається флуктуація. Шкіру на мошонці можна взяти в складку. На ранніх стадіях водянки яєчко прощупується, на більш пізній стадії хвороби яєчко не відчувається. звук.

Диагностирование гидроцеле

Водянка

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>