Сучасні аспекти проблеми щелепно-лицьового травматизму в осіб, що зловживають алкоголем

Д. К. Калиновський

Донецький державний медичний університет ім. М. Горького, Донецьк, Україна

УДК 616.716.4-001.5-0.89

За даними ВООЗ, в даний час алкоголізм виходить на перше місце серед причин погіршення здоров’я населення земної кулі і є однією з гострих проблем сучасності [2, 3, 18, 28]. У структурі захворюваності з тимчасовою втратою працездатності хворих на хронічний алкоголізм травматизм становить 13,5% [14]. Якщо в структурі захворюваності всього населення травми і отруєння стоять на четвертому місці, то у чоловіків, які зловживають алкоголем, на другому. З кожним третім чоловіком даного контингенту протягом року відбувається нещасний випадок. Алкоголізм, як важке захворювання, сприяє настанню летального результату при травмах в 23,8% випадків, а при випадковому алкогольному сп’янінні в 38,5% [9].

Ищите хорошую экскурсию в Тайланде? Отдых в Паттайе заказ экскурсий по отличной цене.

Хронічна алкогольна інтоксикація (ХАІ) впливає на перебіг і лікування травм опорно-рухового апарату [1, 12, 24]. Серед осіб, які перебувають на лікуванні в терапевтичних та хірургічних стаціонарах, хворі на хронічний алкоголізм становлять від 11% до 33% [5, 18, 29, 35, 40].

Зловживання алкоголем, займає одне з провідних місць серед причин отримання травм щелепно-лицьової області – як ізольованих, і поєднаних [11, 36, 43, 48]. Поєднання алкогольного сп’яніння з щелепно-лицевої травмою спостерігається в 12,8-70% випадків [11, 26, 38, 44, 46, 47].

Значне число травм відбувається в найбільш працездатному віці – від 20 до 40 років. Частота виникнення травм у тих, хто зловживає алкоголем, в 2,3-3 рази перевищує аналогічні показники у рідко вживають або зовсім не вживають алкоголь [11].

У постраждалих з переломами нижньої щелепи (ПНЧ), зловживають алкоголем, відзначається недостатньо надійна іммобілізація кісткових фрагментів, розвиток запальних ускладнень в м’яких тканинах і кістки, відсутність зрощення кісткових уламків або їх сповільнена консолідація [29]. Частота розвитку ускладнень у даної групи постраждалих в 2,5 рази вище в порівнянні з особами, які не зловживають алкоголем [39, 42].

Провідною причиною, що обумовлює пізнє звернення в стаціонар з приводу травми нижньої щелепи, є алкогольне сп’яніння – до 68% постраждалих [6]. конф. мед. мед. конф. конф. конф. мед. мед. мед. Clin. Clin. Surg. Med.

 

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>